IRINA CUP 2018 – NAJWIĘKSZE WYDARZENIE GIMNASTYCZNE W POLSCE

Wszystkich sympatyków gimnastyki artystycznej serdecznie zapraszamy na X Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej „Irina Cup” oraz  „Warszawska Syrenka” który odbędzie się w dniach 5-8 kwietnia 2018.

Rozgrywane już po raz 10 Międzynarodowe Zawody Gimnastyki Artystycznej IRINA CUP to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tej dyscypliny sportu w Polsce, przyciągająca co roku najlepsze zawodniczki z czołowych klubów krajowych i zagranicznych oraz bardzo chętnie obserwowana przez kibiców.

W tym roku turniej Irina Cup 2018 będzie najważniejszym wydarzeniem gimnastyki artystycznej w Polsce. Po raz pierwszy zawody wpisane zostały do oficjalnego kalendarza Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej i stanowią eliminację do Mistrzostw Europy (Guadalajara), Mistrzostw Świata (Sofia) oraz Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Argentynie. Patronat nad imprezą objęły: Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna, Polski Komitet Olimpijski oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Swój udział w turnieju zapowiedziało ponad 130 zawodniczek z 24 krajów z całego świata, m.in. z Australii, Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Belgii, Izraela, Estonii, Egiptu, Litwy, Gruzji, Norwegii, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Libanu, Tunezji, Cypru, Francji, Włoch, Szwecji. Wystąpią również najlepsze zawodniczki z Polski, łącznie z reprezentantkami Kadry Narodowej juniorek i seniorek.

Swoją obecnością zaszczycą nas zawodniczki i znakomite trenerki, a kiedyś Mistrzynie Olimpijskie, Mistrzynie Świata i Europy oraz Pucharów Świata – Anna Rizatdinova, Amina Zaripova, Dalia Kutkaite, Olena Vitrychenko, Elena Karpushenko, Salome Pazhava.

– Przyjazd do Warszawy zapowiedziały najlepsze zawodniczki na świecie, które przygotowują się do imprez rangi mistrzowskiej, a termin naszego turnieju bardzo im odpowiada. Możemy spodziewać się występów na najwyższym poziomie, jakie w Polsce rzadko mamy okazję oglądać – wyjaśnia Irina Lortkipanidze – główna organizatorka zawodów.

Równolegle z zawodami w ramach IRINA CUP 2018 odbywać się będą warsztaty Master Class i otwarte treningi dla zawodniczek i trenerek. Ich honorowymi gośćmi będą: Anna Rizatdinova (UKR) – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, Salome Pazhava (GEO) finalistka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, brązowa medalistka Pucharu Świata 2016 oraz Viktoria Mazur (UKR) – uczestniczka World Games 2017.

ZAPRASZAMY!

 

Miejsce zawodów:

Sport Center Arena Ursynów

ul. Pileckiego 122, Warszawa