LOBACH CUP 2019 – MIŃSK

Nasze zawodniczki zdobyły łącznie 4 medale podczas XVII Międzynarodowego Turnieju w gimnastyce artystycznej o nagrody Mistrza Olimpijskiego Mariny Lobach – Lobach Cup. Zawody odbyły się w Mińsku (Białoruś) w dniach 19-20 października 2019 r. Turniej zgromadził gimnastyczki z 9 państw i dla wielu z nich był to sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Kijowie (2020).

Nasz klub reprezentowały 4 zawodniczki: Oliwia Skłucka, Madoka Przybylska, Julia Trudzik i Nargis Usupova. Podczas zawodów gimnastyczki wykonywały pełen program juniorski, tj. 4 układy – ze skakanką, z piłką, z maczugami i ze wstążką. Starty wszystkich naszych reprezentantek możemy zaliczyć do udanych, choć niektóre nie ustrzegły się błędów. Przed nami nadal dużo pracy i z całą pewnością łatwo nie będzie aby dorównać zawodniczkom z najlepszych krajów świata. Dla nas to kolejne nowe doświadczenie i wspaniała przygoda a uczestnictwo w tak wspaniałej imprezie to sama przyjemność.

Nasze zawodniczki drużynowo wywalczyły 5 miejsce natomiast indywidualnie zajęły następujące miejsca: