Nargis Usupova … jedyną medalistką Mazowsza na OOM

W dniach 8-11 czerwca 2017 r. w Zielonej Górze cztery nasze zawodniczki brały udział w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych, której gospodarzem było województwo lubuskie a bezpośrednim organizatorem Lubuska Federacja Sportu.

Nargis Usupova, Dominika Włodarczyk, Julia Trudzik kwalifikację do OOM uzyskały na eliminacjach kl. III w Gdyni, natomiast Madoka Przybylska na OOM pojechała jako rezerwowa w kl. II, dzięki temu dziewczynki znalazły się w gronie reprezentantek województwa mazowieckiego. Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy Mazowsze miało najliczniejszą reprezentację w gimnastyce artystycznej, gdyż do Finałów OOM zakwalifikowało się aż 18 zawodniczek z warszawskich klubów.

W wieloboju kl. III brało udział 32 gimnastyczki, które wykonywały układ taneczny, ze skakanką oraz z obręczą. Srebrny medal wywalczyła Nargis Usupova z wynikiem 35,60 pkt za wykonane układy, tracąc jedynie 0,15 pkt do pierwszego miejsca. Pozostałe nasze zawodniczki osiągnęły bardzo dobre wyniki i uplasowały się na następujących pozycjach: Dominika Włodarczyk miejsce 11, Julia Trudzik miejsce 18. Nargis Usupova zajmując drugie miejsce zapewniła sobie miejsce w finałowej ósemce w układzie tanecznym oraz z obręczą. Dominika Włodarczyk świetnie wykonała swoje układy, jednakże poważny błąd w układzie z obręczą pozbawił ją szansy walki o medale w finałach. Julia Trudzik również wspaniale się zaprezentowała, jednak także nie ustrzegła się błędów.

W finałach Nargis Usupova okazała się bezkonkurencyjna i dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal w układzie tanecznym i w układzie z obręczą.

Nasza rezerwowa zawodniczka Madoka Przybylska, która na OOM startowała poza konkursem uzyskała 18 wynik.

Ponadto w klasyfikacji klubowej zawodniczki UKS Irina Warszawa zajęły 7 miejsce na 20 klubów biorących udział w OOM natomiast w klasyfikacji województw Mazowsze zajęło 3 miejsce.

Jesteśmy dumni z wszystkich naszych zawodniczek. GRATULACJE!