ZŁOTO I BRĄZ W WIELOBOJU OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

W dniach 24-26 maja 2019 r. w Wieliczce odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w gimnastyce artystycznej. W zawodach udział brało 32 zawodniczki klasy III oraz 24 zawodniczki klasy II które wcześniej w eliminacjach uzyskały klasyfikację do startu. Nasz klub reprezentowało 5 zawodniczek w klasie III – Olivia Maslov, Lena Wołoszczuk, Nadia Dynkiewicz, Pola Świętochowska i Maria Aszklar oraz 2 zawodniczki w klasie II – Nargis Usupova i Julia Trudzik.

W klasie III w wieloboju na najwyższym stopniu podium stanęła nasza utalentowana zawodniczka Olivia Maslov kwalifikując się tym samym do dwóch finałów w układzie tanecznym i ze skakanką. Kolejna nasza zawodnicza Lena Wołoszczuk zajęła wysokie 5 miejsce i również uzyskała kwalifikację do dwóch finałów w układzie ze skakanką i z obręczą. W finałach Olivia Maslov okazała się bezkonkurencyjna zajmują zarówno w układzie tanecznym jak i w układzie ze skakanką 1 miejsce. Lena Wołoszczuk natomiast w układzie ze skakanką zajęła 3 miejsce a w układzie z obręczą nie ustrzegła się błędów i zakończyła rywalizację na 6 miejscu. Dla naszych pozostałych reprezentantek: Poli Świętochowskiej, Nadii Dynkiewicz i Marii Aszklar były to pierwsze starty w tak ważnych zawodach i trzeba przyznać, że również bardzo dobrze się zaprezentowały.

W klasie II w wieloboju nasza zawodniczka Nargis Usupova wywalczyła brązowy medal oraz uzyskała kwalifikację do dwóch finałów w układzie ze wstążką i w układzie ze skakanką. Julia Trudzik natomiast uplasowała się na 10 miejscu, co było wynikiem trochę słabszego występu w układzie ze wstążką ale również uzyskała kwalifikację do dwóch finałów w układzie z piłką i ze skakanką. W finale ze wstążką Nargis Usupova zdobyła złoty medal natomiast w układzie ze skakanką zajeła 6 miejsce. Julia Trudzik w finale z piłką zajeła 7 miejsce a w układzie ze skakanką 8 miejsce.

Ponadto w klasyfikacji klubowej nasze zawodniczki zajęły 4 miejsce natomiast w klasyfikacji województw nasze reprezentantki przyczyniły się do zdobycia 1 miejsca!

Serdecznie gratulujemy!!