2 RAZY ZŁOTO I 2 RAZY SREBRO NA MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW

W dniach 30 września – 1 października 2017 w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach udział brało 48 zawodniczek z rocznika 2008 i młodsze. Gimnastyczki startowały w trzech układach: tanecznym, ze skakanką i z obręczą. Nasz klub reprezentowały następujące zawodniczki: Sofija Nashchańska, Olivia Maslov, Ewa Sączek, Lena Wołoszczuk, Ewelina Irek, Joanna Szczygieł, Blanka Słomińska, Pola Świętochowska, Nadia Dynkiewicz.

W pierwszym dniu zawodów dziewczynki rywalizowały w wieloboju wykonując wszystkie trzy układy i musimy zaznaczyć, iż nasze podopieczne spisały się wyśmienicie. Bezkonkurencyjna okazała się Sofija Nashchańska, która pewnie zwyciężyła w wieloboju. Równie wspaniale wystąpiła Olivia Maslov, która uplasowała się na drugim miejscu zdobywając srebrny medal. W punktowanej 12-ce znalazła się też Lena Wołoszczuk, która zajęła miejsce 10 (warto zaznaczyć, iż Olivia i Lena to zawodniczki z rocznika 2009).

Pozostałe nasze reprezentantki również bardzo dobrze się zaprezentowały i zajęły następujące miejsca:

Ewa Sączek – miejsce 18

Blanka Słomińska – miejsce 24

Joanna Szczygieł – miejsce 28

Ewelina Irek – miejsce 30

Pola Świętochowska – miejsce 34

Nadia Dynkiewicz – miejsce 35

 

W drugim dniu zawodów odbyły się finały w poszczególnych układach do których kwalifikowały się 4 najlepsze zawodniczki w danym układzie. Ponadto każda zawodniczka mogła wystąpić tylko w jednym finale. Z naszych reprezentantek do finałów zakwalifikowały się 2 zawodniczki: Sofija Nashchańska w układzie tanecznym oraz Olivia Maslov w układzie z obręczą. Tym razem to Olivia Maslov okazała się bezkonkurencyjna i wywalczyła złoty medal w finale z obręczą natomiast Sofija Nashchańska mimo bezbłędnego wykonania układu tanecznego zajęła miejsce drugie i wywalczyła srebrny medal.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.