Zajęcia

Gimnastyka artystyczna – poddyscyplina gimnastyki, będąca połączeniem baletu, tańca, akrobatyki i rywalizacji sportowej. Stanowi doskonałą podstawę do uprawiania innych dyscyplin sportowych, świetnie do nich przygotowuje.

Dlaczego gimnastyka ?

Gimnastyka artystyczna

to nie tylko zajęcia sportowe, które zwiększają sprawność ruchową, to także wspaniały sposób na rozwój kreatywności oraz forma wyrazu artystycznego. Zajęcia obejmują ćwiczenia muzyczno-ruchowe połączone z elementami rytmiki, ćwiczenia gimnastyczne z elementami akrobatyki, z przyborami do gimnastyki artystycznej – skakanka, obręcz, piłka, maczugi i wstążka.

Ćwiczenia stosowane na zajęciach pomagają wykształcić u dziewczynek prawidłową postawę ciała, rozwijają motorykę i koordynację. Gimnastyka artystyczna ma ponadto wpływ na zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Uczy również systematyczności, buduje odporność psychiczną, pomaga przełamywać nieśmiałość, otwiera na otoczenie a przede wszystkim stanowi dobra zabawę przy muzyce, dzięki której nawet bardzo ciężki trening sprawia ogromną przyjemność.

Jak do nas dołączyć?

Jeżeli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę ze sportem, nauczyć się elementów akrobatycznych a przy tym mieć świetną zabawę masz szansę spełnić swoje marzenia zostając zawodniczką naszego klubu!

Na treningi zapraszamy dziewczynki w wieku od czterech lat, które lubią spędzać aktywnie wolny czas. Oferujemy zajęcia o różnym stopniu zaawansowania, zarówno dla dziewczynek rozpoczynających swoją przygodę z gimnastyką artystyczną jak również dla doświadczonych zawodniczek.

Wystarczy:

  • przyjść do nas w celu wstępnego wyboru grupy treningowej,
  • wypełnić deklarację członkowską,
  • dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach gimnastycznych lub złożyć oświadczenie w deklaracji,
  • uiścić obowiązkową składkę wpisowo-ubezpieczeniową oraz składkę członkowską za zajęcia

POTRZEBUJESZ POMOCY ?

Zajęcia w klubie odbywają się na 3 płaszczyznach:

Grupa naborowa

obejmuje dziewczynki w wieku 6-8 lat – jest to grupa mająca na celu wyłonienie rokujących i perspektywicznych młodych zawodniczek, które będą mogły rozwijać swoje zdolności w grupie zaawansowanej – sportowej.

Grupa rekreacyjna

obejmuje dziewczynki w wieku 8-12 lat – celem zajęć jest kształtowanie harmonijnego rozwoju dziecka, propagowanie potrzeby ruchu w życiu codziennym, zajęcia odbywają się w formie zabawowo-naśladowczej, które przygotowują dziecko do dalszej przygody ze sportem, dziewczynki biorą udział pokazach, i rywalizacji klubowej.

Grupa zaawansowana

obejmuje najlepsze zawodniczki klubu, celem tej grupy jest doskonalenie techniki manipulacji z poszczególnymi przyborami w połączeniu z elementami trudności ciała, kształtowanie i doskonalenie mistrzostwa sportowego, dziewczynki reprezentują klub na zawodach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych.

Gimnastyczki startują w następujących kategoriach wiekowych i umiejętnościowych:

• Seniorki / Klasa M
• Juniorki / Klasa I
• Juniorki Młodsze / Klasa II – do lat 12
• Młodziczki / Klasa III – do lat 10
• Młodziczki / Klasa młodzieżowa – do lat 9

Ponadto gimnastyczki mogą startować indywidualnie i grupowo (zbiorówka).

Did you like this? Share it!