Świetne wyniki zawodniczek UKS Irina na turnieju FIG „Gracia Cup” w Budapeszcie! 5 x złoto, 2 x brąz!

Team UKS Irina wraz z trenerką – Oliwią Skłucką

Trudno marzyć o lepszy początek sezonu gimnastycznego… Po prostu: TRIUMF NA OTWARCIU SEZONU! Klub UKS Irina reprezentowały: Olivia Maslov, Pola Świętochowska, Maria Aszklar, Maja Świętochowska, Nadia Dynkiewicz i Zofia Jakoniuk. Zawodniczki naszego klubu triumfowały w kategorii Junior, w której zdobyły 5 złotych i jeden brązowy medal!

Pierwszy start naszych zawodniczek po wakacjach odbył się w Budapeszcie, na XXV Międzynarodowym Turnieju FIG „GRACIA Cup” – 26-28.08.2022. „Irinianki” rywalizowały tam z topowymi gimnastyczkami europejskimi (w zawodach – choć w kategorii senior – brały udział m.in.  Agiurgiuculese Alexandra Ana Maria i Maffeis Sofia – obie z Włoch). Poziom rywalizacji był wysoki.

W kategorii FIG – Olivia Maslov zdobyła aż 4 złote medale: w wieloboju, piłce, maczugach oraz wstążce. Pola Świętochowska zdobyła złoty medal w układzie z obręczą. Maria Aszklar wywalczyła brązowy medal w układzie z piłką.

Pozostałe nasze zawodniczki startowały w konkurencji non-FIG. Nadia Dynkiewicz, Maja Świętochowska i Zofia Jakoniuk również uplasowały się na bardzo wysokich miejscach w swoich kategoriach: Nadia stanęła na 1 miejscu podium w rywalizacji układów z obręczą, zajmując w sumie 7 miejsce w wieloboju. Zosia wywalczyła 2 miejsce w układzie z maczugami, a 6 w wieloboju. Maja Świętochowska – najmłodsza ze startujących zawodniczek – zaprezentowała się wspaniale w rywalizacji:  zajęła dwukrotnie 2 miejsce: w układzie z obręczą oraz w układzie z piłką, ostatecznie zdobywając brązowy medal w wieloboju!

Gratulujemy zawodniczkom! Nie mniejsze słowa uznania – należą się Trenerom! Wszystkim dziękujemy za wspaniałe wyniki i reprezentowanie Klubu UKS Irina. Słowa uznania należą się także organizatorom, którzy umożliwili w wolnym czasie zwiedzanie Budapesztu.

Po prostu: UKS Irina – najlepszy klub gimnastyki artystycznej w Warszawie!