Złoty medal dla Nargis Usupovej, brązowy dla Lizy Kostenko! Zawodniczki UKS Irina pięknie wystąpiły w Brzegu Dolnym.

W dniach 10-12 listopada gimnastyczki UKS Irina rywalizowały na zawodach odbywający się na Śląsku – w Brzegu Dolnym. I wracamy z medalami! Złoto – wywalczone w pięknym stylu przez Nargis Usupovą! Wielkie gratulacje także należą się Lisie Kostenko – za zajęcie trzeciego miejsca i brązowy medal. Gratulacje należą się jednak wszystkim naszym gimnastyczkom: także Lilii, Arianie, Dinie, Asi, Vierze – za wspaniałe, ambitne i po prostu z sercem wykonane układy.

Choć nie wszystkie zawodniczki powróciły z medalami – mogliśmy obserwować podczas występów ich stały rozwój umiejętności. Doskonały występ Lili Chmielnik z obręczą… Świetne technicznie występy Viery… pełne gracji i artyzmu wykonywanie układów przez Arianę i Asię… zdobycie klasy sportowej przez Lizę – bezdyskusyjnie, bo zaprezentowała piękne wykonania układów… A trzeba dodać, że niska hala nie ułatwiała operowania przyborami (co niestety często – chyba zbyt często –  było widać podczas transmisji). Cieszyły nas za to bardzo obiektywne oceny wszystkich występów rywalizujących zawodniczek przez panel sędziowski – choć poniekąd smutnym jest, że tak nas cieszy coś, co powinno być normalnością.

Nad zawodniczkami podczas wyjazdu sprawowały czujną opiekę: trenerka (i także sędzina zawodów) Anna Szczygieł, której również bardzo pomagała Nargis Usupova (w czasie wolnym poza własnymi występami, oraz gdy Ania Szczygieł pracowała w komisji sędziowskiej). Dziękujemy także bardzo Rodzicom, pomagającym przy „technicznych” zagadnieniach związanych z zawodami (transport, jedzenie). Szczególne podziękowania ponownie należą się pani Annie Szczygieł – za doskonałą organizację całego wyjazdu do Dolnego Brzegu na każdym etapie zawodów!

Zapraszam do obejrzenia kilkunastu zdjęć z sali zawodów, w tym również z dekoracji zawodniczek. Poniżej, w drugiej galerii – kilka zdjęć naszego hotelu, oraz miasteczka w którym nocowaliśmy (Środa Śląska).

A teraz kilka zdjęć ze Środy Śląskiej. Na trzech pierwszych zdjęciach – nasz hotel i widok z okna… Hotel położony był ok. 70m od rynku i znajdującego się na nim odnowionego budynku Ratusza. Nieco dalej – stary kościół pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła – piękny zabytek, wybudowany na przełomie XII i XII wieku, choć na przestrzeni czasów kilkakrotnie przebudowywany. Miejscowość ma swoją historię: między innymi przebywał w niej kilka tygodni cesarz Napoleon Bonaparte wraz ze sztabem i częścią armii, gościem także był cesarz Franciszek II. Z czasów bardziej nam współczesnych – w okolicach miejscowości odkryty został słynny tzw. „skarb śródzki”, którego część znajduje się w miejscowym muzeum. Pokazane zgromadzenie na rynku na jednym ze zdjęć – to obchody Święta Niepodległości. Jak widać na wszystkich zdjęciach – miasteczko jest kolorowe, czyste, gdzie współczesność estetycznie miesza się płynnie ze starszymi – odnowionymi budynkami.