Mamy to! Olivia Maslov zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy!

To wielka radość i duma – zawodniczka UKS Irina Warszawa i reprezentantka Polskiej Drużyny Narodowej Olivia Maslov, trenująca pod opieką pani Iriny Lordkipanidze – zdobyła w finałach układów z obręczą brązowy medal Mistrzostw Europy juniorek! Brawo Olivka! Gratulacje dla Pani Trener! Olivka Maslov świetnie zaprezentowała się na Mistrzostwach Europy… A wynik tym bardziej należy docenić, ze względu na fakt iż po raz kolejny – jej jedynej z polskich zawodniczek – nie pozwolono, aby wspierała ją w trakcie zawodów jej trenerka klubowa. Szkoda – bo być może występy Oliwki byłyby jeszcze lepsze, gdyby zajmować się mogła nią na planszy bliska jej osoba, potrafiąca ją wesprzeć i zmotywować do jeszcze lepszego występu… Nie potrafimy wykorzystywać szans, które daje nam los w osobie Olivki (i jej ciężkiej pracy!). Ale na pewno – to zachowanie nie fair względem zawodniczki. I niestety – już nie pierwszy raz. Tymczasem – w zgodnej opinii komentujących mistrzostwa dziennikarzy – występy Olivii były wydarzeniem w trakcie zawodów, w rywalizacji z najlepszymi europejskimi gimnastyczkami. Podkreślana była lekkość, doskonała prezentacja przy bardzo trudnym układzie.

Swoim świetnym występem Olivia jednoznacznie utrwaliła pozycję najlepszej polskiej juniorki! A jeśli jej rozwój umiejętności będzie dalej się tak rozwijał – być może za 4 lata to Olivia będzie walczyć o nominację do Olimpiady… Czego jej szczerze i mocno życzymy, dalej trzymając za nią mocno kciuki. 

Jeszcze raz: Brawo Olivka! Wielkie gratulacje od wszystkich w naszym Klubie! Fantastyczny występ!