Puchar Jesieni z Ochotą – podsumowanie zawodów gimnastyki artystycznej zorganizowanych przez UKS Irina

W niedzielę 20.11.2022 klub UKS Irina zorganizował – przy wsparciu Rady dzielnicy Ochota, za które bardzo dziękujemy Burmistrz dzielnicy, pani Dorocie Stegience, oraz wsparciu m. st. Warszawy – zawody gimnastyki artystycznej „Puchar Jesieni z Ochotą!

Zawody rozpoczęły się w kategorii bardzo szczególnej – najmłodszych dziewczynek trenujących gimnastykę artystyczną! Niektóre z nich – z prowadzonej w Naszym Klubie grupy „Pierwszy Krok” –  miały styczność z podstawami gimnastyki dopiero od kilku miesięcy! Mimo to dzielnie wychodziły na pierwsze w swoim życiu zawody i prezentowały odważnie swoje świeżo nabyte umiejętności. I choć często potrzebowały jeszcze wsparcia i przypomnienia układu – ale należą im się olbrzymie brawa za odwagę i pokonywanie tremy. Szczególnie, gdy miały tak liczną widownię – za którą dziękujemy serdecznie rodzicom i wszystkim osobom obecnym i dopingującym występujące gimnastyczki . Nasze najmłodsze gimnastyczki wystąpiły także we wspólnym pokazowym układzie tanecznym! Wszystkie te dziewczynki zostały nagrodzone za występy nagrodami, które wręczyła im p. Irina Lortkipanidze.

Poza najmłodszymi zawodniczkami rywalizacja także odbywała się w starszych rocznikach. W roczniku 2014 – Lila Chmielnik zdobyła brązowy medal! Brązowy medal zdobyła także Agata Krauze (rocznik 2012). W kategorii Juniorek – złoto zdobyła Olivia Maslov, Nargis Usupowa wywalczyła srebro, Nadia Dynkiewicz zakończyła rywalizację na 5 miejscu, Joanna Szczygieł – na miejscu 8, a Pola Tygielska – na miejscu 9.

Dziękujemy wszystkim gimnastyczkom – szczególnie tym najmłodszym – za walkę z tremą, za rywalizację, za piękne występy – będące efektem pracy i wysiłku, dziękujemy trenerom za przygotowanie zawodniczek. Mamy nadzieję, że te zawody staną się cyklicznym wydarzeniem sportowym w naszym Klubie. 

Zawody zakończyły się jednak bardzo wzruszającym wydarzeniem: związana z UKS Irina „od zawsze” zawodniczka, Oliwia Skłucka – pożegnała się z nami jako zawodniczka… ale nie opuszcza naszego Klubu, pozostaje w nim jako trenerka. Zapraszamy do przeczytania osobnego poświęconego Oliwce wpisowi na naszej stronie… KLIKNIJ TU!

 

A tymczasem kilka zdjęć z naszej niedzielnej imprezy…